
Міфи про цвіль та їх викриття
Міфи про цвіль та їх викриття
- «Якщо немає запаху цвілі, то і самої цвілі теж немає» Вологість, цвіль…
Це абсолютно хибна думка, тому спори цвілевих грибів зберігають алергенні та токсичні властивості навіть після обробки антисептиками.
Алергенність грибів ніяк не пов’язана з їх життєздатністю, а пов’язана з білковими компонентами, які входять до складу клітинної стінки грибів. Тому іноді потрібно видалення уражених цвіллю будівельних та оздоблювальних матеріалів (гіпсокартон, шпалери, фарба, шпаклівка, штукатурний шар в осередках ураження). Спори грибів ефективно знищуються, коли після обробки антисептиками використовується озонування всього, а не тільки зараженого, приміщення
- «Мідний купорос – кращий засіб від цвілі!»
Мідний купорос – навіть не вчорашній, а позавчорашній день в обробці проти цвілі. Це токсична сполука важкого металу – міді, в підвищених кількостях небезпечна для здоров’я людини (а саме в таких кількостях його потрібно застосовувати для досягнення ефекту проти цвілі).
- «Цвіль не може з’явитися за тиждень»
Цвіль може з’явитися на стінах вже через 3-5 днів, при створенні для її життя відповідних умов.
- «Ультрафіолетові лампи вбивають всю цвіль»
Використання ультрафіолетових ламп досить небезпечно для здоров’я людини, тому що призводить до створення вільних радикалів в повітрі. Застосування УФ-опромінювачів резонно для медичних установ, але ніяк не для постійного застосування в квартирах. Як вже говорилося вище, намагання позбутися від одиничних спор цвілі безглуздо (вони з’являться після першого ж провітрювання, яке, до речі, необхідно робити після УФ-опромінення). До того ж УФ-опромінення більш ефективно проти бактерій і вірусів, тоді як багато спорів грибів мають товсті клітинні стінки, що надійно захищають їх від впливу УФ-випромінювання.
УФ лампи опромінюють тільки невеликий сектор ураженої поверхні.
Щоб обробити великі ділянки зараженої поверхні УФ лампу необхідно постійно переміщати.
Tags: вільний радикал, Міфи про цвіль, УФ лампи
Leave a Reply