Вогкість в будинку.
Вогкість в домі.
Сьогодні наше житло за своїми властивостями нагадує термос. Металопластикові вікна та вхідні двері, утеплення рятують нас від холоду, шуму та втрат тепла. Вважається, що чим герметичніше житло, тим воно краще і комфортніше. Але це правда тільки наполовину. Адже закупоривши зовні, через острах протягів, ми тим самим перекриваємо доступ свіжого повітря в приміщення. Особливо це відчувається з початком похолодання. Але кожен, напевно, скаже: «Я провітрюю регулярно …». А якщо порахувати скільки раз відкриваються вікна для провітрювання, то з’ясуеться, що це робиться тільки вранці та ввечері. А деякі вікна не відкриваються взагалі. Адже холодно ж на вулиці.
Для справки:
– за 1 добу одна доросла людина пропускає через свої легені обсяг повітря дорівнює стандартній двокімнатній квартирі. А якщо в квартирі живе сім’я з 3-х чоловік,
а якщо 4 або 5?
– ми вдихаємо кисень, а видихаємо вуглекислий газ і не тільки.
У 99% концентрація СО2 в приміщенні перевищує природний фон іноді в десятки разів (аудиторії в школах і дитячих садках). І ось тоді «ми починаємо гальмувати», позіхати. Правда знайоме.
Отримуємо квартиру «термос» або «газову камеру». Кому як подобається. Відсутність припливу свіжого повітря, порушення повітрообміну призводить до того, що ми дихаємо тим, що видихнули. І так багато разів.
Поєднання: вологість повітря – температура в приміщенні, результат – вогкість в будинку. І ось тоді в ньому з’являються колонії грибів.
Вогкість в будинку та хвороби дітей (Цвіль в будинку…)тісно взаємопов’язані. До сих пір до кінця не вивчено вплив цвілі на організм людини.(Чим небезпечна цвіль…) Але вже доведено, що збудником пневмонії є цвілеві гриби.
Вогкість може спровокувати у дітей:
- ОРВІ,
- Алергії,
- Астму,
- Шкірні реакції,
- Пневмонію….
Найбільш уразливими для патогенних грибів в сирому приміщенні є немовлята та люди похилого віку.
Будь-які ускладнення можуть бути смертельно небезпечні для здоров’я.
Рішення проблеми припливу свіжого повітря в приміщення є використання:
1) віконних вентиляційних клапанів. Детальніше тут…
ИЛИ
2) встановлення рекуператорів повітря. Детальніше тут…
Tags: вогкі стіни, вогкість в будинку, вогкість в будинку та хвороби дітей, вологі стіни, вологість в будинку, вплив цвілі на організм
Leave a Reply